Nowe wiaty także poza miastem

Gmina Piaseczno zakupiła 37 nowych wiat przystankowych, które ustawiane są na głównych przystankach autobusowych na terenach wiejskich.Wiaty ustawiane poza miastem różnią się wyglądem od tych w centrum Piaseczna. Są przede wszystkim masywniejsze i ze względu na mniejsze natężenie ruchu w tych okolicach, nie są oszklone. Na oddalonych od miasta obszarach trudniejsza jest kontrola, stąd zdecydowano się na ustawianie, bardziej wytrzymałych na chuliga ńskie wybryki, pełnych wiat.Nowe wiaty kosztowały 110 tys. zł, a ich producentem jest firma BIN z Aleksandrowa Kujawskiego, ta sama która wykonała oszklone przystanki w mieście. W Piasecznie nowe wiaty posiadają wszystkie przystanki na których ich montaż był możliwy. Wszystkie przystanki monitorowane są przez firmę ochroniarską Juwentus.

 źródło: www.gmina-piaseczno.pl
Lepsze życie pasażera


Wczoraj grudziądzkie MZK uroczyście otrzymało cztery nowe autobusy scania. W mieście trwa ustawianie nowych wiat przystankowych. Pasażerom miejskiego przewoźnika będzie się nie tylko lepiej jeździło, ale i oczekiwało na przyjazd autobusu.
Po sześciu latach...      ...przerwy MZK kupiło nowe autobusy. To scanie, które wczoraj uroczyście przekazano miejskiemu przewoźnikowi. Cztery autobusy są nowe, piąty używany, ale w pełni sprawny firma dołożyła za darmo. Do Grudziądza przyjedzie po świętach.      - Nowe autobusy są początkiem nowego, lepszego etapu funkcjonowania MZK - powiedział Andrzej Wiśniewski, prezydent Grudziądza odbierając od Macieja Sylwanowicza, przedstawiciela scani symboliczne kluczyki do nowych pojazdów.      . Mam w planie wymieniać od ośmiu do dziesięciu autobusów rocznie - zdradziła Sabina Czarnecka, prezes MZK, dziękując prezydentowi i radym za poręczenie przez miasto dwóch milionów złotych kredytu dla MZK, który przeznaczony jest właśnie na odnowę taboru.      Zakup nowych autobusów to nie jedyna inwestycja, która poprawi komfort pasażerom miejskiej firmy przewozowej.      Od kilku dni trwa ustawianie nowych wiat na niektórych grudziądzkich przystankach autobusowych. Do wczoraj zamontowano 16, z dwudziestu nowych zakupionych przez samorząd miasta. Montaż następnych zaplanowano na poświąteczny wtorek.      Żeby za kołnierz nie leciało      - Do roku 2004 wiaty podlegały Miejskiemu Zakładowi Komunikacji - mówi Cezary Oracki, rzecznik prezydenta Grudziądza. - Od początku bieżącego roku wiaty przystankowe przeszły pod władania miasta. Wszystkie z przejętych 49 wiat było w złym stanie technicznym, dlatego rozpoczęła się ich modernizacja większości z nich.      W drodze przetargu samorząd Grudziądza zakupił 20 nowych wiat autobusowych w firmie BIN z Aleksandrowa Kujawskiego. Montowane są one na przystankach, gdzie wcześniej nie było zadaszeń. Koszt zakupu wiat o prawie 77 tysięcy złotych.      Aura nie pomaga      - Chcieliśmy uporać się z zainstalowaniem wszystkich wiat jeszcze przed świętami - powiedział "Pomorskiej" Andrzej Grzegórski, szef ekipy montującej w Grudziądzu nowe przystankowe zadaszenia - ale, niestety, plany pokrzyżowała nam nieco aura. Do czwartkowego popołudnia udało nam się ustawić 12 wiat. Cztery kolejne zamontujemy w piątek, a następne cztery zaraz po świętach, już w przyszły wtorek.      Przy lokalizacji zakupionych przystanków brano pod uwagę sygnalizowane przez mieszkańców potrzeby. Nowe wiaty staną więc na przystankach MZK zlokalizowanych przy ulicach: Rydygiera, Konstytucji 3-ego Maja, Bora-Komorowskiego, Rapackiego, Poniatowskiego, Gdyńskiej przy wyjeździe z miasta, Jaskółczej w okolicach cmentarza komunalnego, Waryńskiego, Łyskowskiego, Szosie Toruńskiej przy PKP. Aż pięć nowych wiat pojawi się na przystankach autobusowych w ciągu ulicy Paderewskiego.


(Autor: (woj, alpa), Gazeta Pomorska)

 

Nowe przystanki w Piławie

Urząd miasta w Piławie Górnej w ramach bieżącej wymiany wyeksplotowanej infrastruktury miejskiej wykonał montaż dwóch wiat przystankowych w centrum miasta. Koszt wymiany jednej wiaty to 3,538 zł brutto. Prace przygotowawcze pod montaż zlecono w ramach bieżących remontów infrastruktury drogowe. Ściany boczne wiat wykonane są ze szkła hartowanego, tylna ściana z blachy ocyn kowanej lakierowanej, a dach z poliwęglanu komorowego. Dostawcą przystanków jest firma "Bin" Sp. z o.o. z Aleksandrowa Kujawskiego.

Fotografie poniżej przedstawiają nowe wiaty przystankowe przy ulicy Piastowskiej ( na wysokości marketu Biedronka) w Piławie Górnej.

źródło: www.pilawagorna.pl/